Medicínské houby
Rychlý průvodce světem medicínských hub

Jak vybrat medicínské houby

Léčivé houby vybíráme převážně pro jejich čistou přírodní energii a léčivé účinky. Při výběru léčivých hub je dobré dbát níže popsaných zásad. Ty nám mohou zaručit tu pravou přírodní senzaci.

Obsah sekce

  1. 5 zásad pro správný výběr
  2. Formy podání
  3. Vhodné produkty

5 zásad pro správný výběr

Druhy léčivých hub - jak vybrat
Pojďme si níže představit 5 zásad, díky kterým s výběrem léčivých hub nešlápneme vedle.

1. Dvojí extrakce

V mnoha případech jsou produkty nabízeny pouze ve formě extrakce pomocí horké vody. Můžeme ale získat z léčivých hub ještě více? Jistě! Pokud se následně provede také extrakce formou alkoholového výluhu. Tímto získáme možné maximum a účinné složky se tak stávají bio dostupnými.

2. Jak a kde houby rostly

Jistě nejpřirozenější je výskyt hub v samotné volné přírodě. Vyhnout bychom se měli produktům, které zpracovávají houby, jež jsou pěstovány uměle. Například na pytlech s rýží. V těchto případech, se tak mnohdy jedná pouze o podhoubí, nikoliv o samotnou houbu (Fruiting body).

3. Podíl aktivních prvků

Tento bod úzce souvisí s bodem jedna – Dvojí extrakce. Obsah pro užívání by se měl pohybovat okolo 500-1 500 mg silného extraktu z hub. Podíl polysacharidů by měl být minimálně 30 %. Pouze tímto způsobem můžeme získat dostatek aktivních látek.

4. Forma podání

Formy podání vybíráme dle přirozené vstřebatelnosti pro tělo. Nejběžnější formy popisujeme níže.

5. Obohacení účinků

Vhodné je obohacení o adaptogenní bylinky pro zlepšení účinků. Můžeme tak snadno využít synergií, díky kterým snadno získáme silnější účinky. Také si zpříjemníme chuť, jedná-li se instantní nápoj.

Formy podání

Jak vybrat - instantní
Při našem výběru medicínských hub bude také hrát roli způsob jejich podání. Představme si nyní jednotlivé formy:

Sušené houby

Před požitím je potřeba namáčet houby nejméně 30 minut v teplé vodě. Takto s houbami můžeme dále pracovat při vaření. Je dobré vědět, že touto formou zpracování nezískáme vhodné maximum jejich možného využití, jak bylo popsáno výše.

Prášek z hub v kapslích

Forma podání léčivých hub v kapslích s sebou nese řadu faktorů, na které si dát pozor. Vždy se ujistíme, že se nejedná o podhoubí pěstované na pytlích s rýží. Pokud si nejsme jisti, můžeme také provést rychlý test.

Po vysypání kapsle do nádoby, bychom měli vidět prášek temně hnědé barvy. Tento prášek smícháme s teplou vodou. Měli bychom cítit příjemně silnou, zemitou vůni. Pozor bychom si měli dát na prášek, který je podezřele světlý a je cítit po rýži. K tomuto jevu dochází u nekvalitních produktů, při jejich nevhodném zpracování.

Instatní nápoj

Každodenní užívání kapslí, může pro naše okolí působit nevhodně. To zvláště, když užíváme nekvalitního produktu po hrstech (15-20 kapslí). Nemluvě o nevhodných příměsech, které některé nekvalitní výrobky mohou obsahovat – plniče, lubrikanty, aj.

Proč si nespojit užívání léčivých hub s příjemným rituálem? Popíjením teplého nápoje si můžem obohatit třeba každé ráno. Účinky navíc působí daleko rychleji, jedná-li se o tekutou formu. Prášek je možné použít také do smoothie, koktejlu nebo při vaření a pečení.

Vhodné produkty

Rozhodně můžeme doporučit produkty ve formě instatních nápojů od značky Four Sigmatic. Ty splňují vše potřebné. Houby jsou sbírány ve volné přírodě a každá dávka obsahuje 1 500 mg aktivních látek. Vždy se jedná o dvojí extrakci. Navíc jsou směsi vždy obohaceny o adaptogenní bylinky. K sehnání jsou na stránkách obchodu vitalvibe.

CHAGA – pro posílení imunity

Chaga vitalvibe Nápoj je bohatý na antioxidanty. Podporuje tak tělo v boji proti různým druhům patogenů. Obsahuje polysacharidy vhodné pro náš imunitní systém. K tomu všemu navíc překypuje terpeny, které podporují tělo v boji proti virovým infekcím. Obohacen je o adaptogenní bylinky (eleutherokok, máta peprná, šípek).

CORDYCEPS – pro zvýšení výdrže

Cordyceps vitalvibe Nápoj je vhodný pro zlepšování fyzické i psychické odolnosti a také jako afrodiziakum. Mimo polysacharidy obsahuje také aktivní složku mannitol. Ta zlepšuje krevní oběh. Jeho užíváním je možné zvýšit maximální kapacitu kyslíku v těle až o 15 %. Obohacen je opět o mátu peprnou, šípek, ženšen, lékořici, sladidlo steviol-glykosid z rostliny stévie.

REISHI – pro zklidnění

Reishi vitalvibe Z různých druhů Reishi, které rostou přírodní metodou na kmeni stromu, používá Four Sigmatic červenou Reishi. Nápoj dále obsahuje adaptogenní byliny – Anýz, mátu peprnou, kořen lékořice, stévii. Reishi je známá pro schopnost vyvážení hormonů. Tím zlepšuje kvalitu spánku. Navíc účinně bojuje proti kvasinkám (candida) a také výrazně snižuje stres.

Káva s medicínskými houbami

Instantní káva vitalvibe Nápoj obsahuje 100% kávu Arabica. Dvojitě extrahovanou sibiřskou houbu Chagu. Ta vyrovnává kyselinotvornost kávy. Dále obsahuje opět dvojitě extrahovaný Korálovec ježatý. Ten je mimořádný pro svůj vliv na regeneraci našeho nervového systému. Poslední složka, kořen rhodioly, je jedním z nejsilnějších adaptogenů a je dobře znám pro své účinky na nervovou soustavu, stres a mozkové funkce.

Houby v kapslích

Pokud vás léčivé houby podávané formou instantního nápoje z nějakého důvodu nezaujaly, zde je odkaz na houby v kapslích, které můžeme doporučit.

Zpět nahoru